Kiedy zbierać grzyby Golden Teacher - Psilocybe Cubensis

Po rozpoczęciu wzrostu grzybów Golden Teacher, zwykle trwa od 5 do 7 dni, aby były gotowe do zbioru.

Golden Teacher to popularny szczep grzybów halucynogennych, który jest stosunkowo łatwy w uprawie. Optymalny czas zbioru Golden Teacher zależy od kilku czynników, takich jak stadium wzrostu grzybów i preferencje osobiste. Oto ogólne wytyczne dotyczące zbioru Golden Teacher:

Obserwuj wzrost:

Pierwsze grzyby Golden Teacher zaczną wyrastać po około 5-10 dniach od momentu, kiedy podłoże zostało zaszczepione. Na początku będą one małe, a ich kapelusze będą się rozwijać.

Zbieranie w odpowiednim momencie:

Optymalny czas zbioru Golden Teacher to około 5-7 dni od momentu, gdy pierwsze grzyby zaczną rosnąć. Możesz obserwować wzrost i rozwój grzybów, aby oszacować, kiedy będą gotowe.

Zbieranie przed rozsiewaniem zarodników:

Najlepiej zbierać grzyby Golden Teacher przed tym, jak zaczynają rozsiewać czarne zarodniki. Zarodniki pojawiają się jako ciemne plamy na kapeluszach grzybów i mogą mieć wpływ na smak i jakość grzybów.

Wybieranie dojrzałych grzybów:

Zbieraj grzyby Golden Teacher, gdy osiągną odpowiedni rozmiar i wygląd. Kapelusze powinny być dobrze rozwinięte, a trzonki elastyczne i niezbyt włókniste. Unikaj zbierania grzybów, które są zbyt dojrzałe, gdy ich kapelusze zaczynają się rozpraszać i odsłaniać blaszki.

Pamiętaj, że to ogólne wytyczne, a preferencje dotyczące czasu zbioru mogą się różnić. Ważne jest również utrzymanie czystości podczas zbioru i używanie odpowiednich narzędzi, takich jak sterylna przycinarka, aby uniknąć kontaminacji.

Gdy twoje cenne zbiory grzybów Złotego Nauczyciela zaczynają przebijać się przez podłoże, wiesz, że nadszedł jeden z najważniejszych kroków w tym procesie - czas cięcia. Po pokrojeniu w odpowiednim momencie Twoje domowe grzyby będą pękać smakiem i zapewnią naprawdę pyszne wrażenia. Ale jeśli zrobisz to źle, najgorszym scenariuszem może być wzrost pleśni lub niejadalne owoce. Jednak przy odrobinie wiedzy i cierpliwości zbieranie tych szałasów może być przyjemnym i satysfakcjonującym doświadczeniem. Jak więc zdecydować, kiedy nadszedł czas, aby wyciąć Złotego Nauczyciela? Odpowiedź leży w czasie i rozwoju zarodników. Przy odpowiedniej obserwacji w ciągu 5-7 dni po rozpoczęciu wzrostu można określić idealny czas na zbiory, który wynosi około 30-36 godzin po pojawieniu się pierwszych ciemnych zarodników na czapkach grzybowych.

materiał edukacyjny

żródła: 

  1. Erowid (www.erowid.org): Erowid to platforma, która gromadzi informacje na temat substancji psychoaktywnych, w tym grzybów halucynogennych. Zawiera sekcję poświęconą hodowli grzybów, która może zawierać informacje na temat Golden Teacher.

  2. Reddit (www.reddit.com): Na platformie Reddit istnieje kilka subredditów (podforum) związanych z hodowlą grzybów psychoaktywnych, takich jak r/shrooms, r/unclebens i r/mushroomgrowers. Możesz znaleźć cenne informacje i porady od społeczności hodowców na tych subredditach.

Powiązane produkty

Growkit Thai All-in-One
Zestawy growkit DrPSY są w 100% legalne w Polsce.
Growkit

Typ: All-in-One
Pojemność: 1200 cc

Uniwersalny zestaw do uprawy
Dzięki uniwersalnemu zestawowi do uprawy grzybni możesz łatwo uprawiać grzybnię magicznych grzybów Psilocybe Cubensis w zaciszu własnego domu!
169,99 zł